Halk Dilinde İncil

İncil'i Oku

HADİ İncil'i okumak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Artık metnin tamamı cep telefonlarına indirilmeye hazırdır. Lütfen aşağıdaki listeden cep telefonunuza uygun yüklemeyi seçip ilgili linki tıklayınız:

PDF dosyası İncil'in tümünü indirin (27 PDF içeren zip dosyası, 7 MB)

Siteden Okuyun

Uygulama indirmek istemiyorsanız aşağıda istediğiniz bölümü bu siteden okuyabilirsiniz

Önsöz

Bölümler

Sözlük

İPhone için

1) iPhone'unuzun "App Store" ikonunu tiklayın veya şu bağlantıyı tıklayın

2) Ekranın altındaki "Search" ikonunu tıklayın, "Ara" kutusunun içinde "pocket sword" diye yazın ve çıkacak "pocket sword" seçeneğini seçin.

3) "PocketSword" ekranındaki [GET] düğmesini tıklayın, [INSTALL] düğmesini tıklayın. "PocketSword" uygulaması telefonunuza inecektir.

4) "PocketSword" uygulamasını indirdikten sonra ikonunu tıklayın. Uygulama açacaktır.

5) Uygulama açınca ekranın sağ alt koşesindeki [MORE] ikonunu tıklayın.

6) [Downloads]'u seçin. Bir uyarı ekranınıza gelecektir.

Uyarının Türkçesi şöyle:

"Mesuliyet Kabul Edilmez – UYARI: SWORD uygulamasının bileşenlerinin kurulması ve güncellenmesine rahat bir yol sağladığı halde, aynı zamanda sitelere erişmek için sistematik bir yöntem kullanır. Dolayısıyla paket yoklayıcıların kullanıcıları birer birer deşifre edebilmesi için kilitlenebilen bir hedef verir.

Hükümetin gözetim uyguladığı bir ülkede yaşıyor ve tespit edilmeye risk almak istemiyorsanız, yükleme yöneticisinin uzak kaynak özelliklerini kullanmamalısınız.

Ayrıca CrossWire'dan başka uzak kaynaklar kalitesiz modüller, içeriği tuhaf modüller, hatta dağıtılması yasalara uygun olmayan modüller bile içerebilir. Birçok modül depo havuzu, çok kullanışlı içerikleri içerir. Ancak bunlar CrossWire tarafından kontrol altında tutulmadıkları için, CrossWire bunların içerikleri konusunda sorumlu tutulamaz. Sorumluluğu kullanıcıya aittir.

Bütün bunları anlıyor musunuz ve uzak kaynak özelliklerini etkinleştirmeye razı mısınız?"

Bu şartlar altında HADİ (Halk Dilinde İncil)’i indirmek istemiyorsanız [NO] yani hayır düğmesini tiklayın. “Hayır” tiklayınca işlem biter.

HADİ (Halk Dilinde İncil)’i indirmek isterseniz [YES] yani evet düğmesini tiklayın. Birinci seçenek olan “CrossWire” seçeneğini tiklayın.

8) SELECT MODULE TYPE başlığı altında, birinci seçenek olan “Biblical Texts” seçeneğini tiklayın.

9) SELECT LANGUAGE başlığını göreceksiniz. Listeyi aşağı kaydırarak “Türkçe” seçeneğini bulun ve tiklayın.

10) İki seçenek çıkacaktır. “TurHADI” (Halk Dilinde İncil) seçeneğini tiklayın.

11) HADİ çevirisi hakkında bir bilgi sayfası çıkacaktır. Ekranın üst sağ köşesindeki “Install” düğmesini tiklayın.

12) Yükleme penceresi cıkacak. “INSTALL? Bu modülü yüklemek ister misiniz?” TurHADİ, [NO] [YES]

[YES] yani evet düğmesini tiklayın. Yükleme başlayacaktır.

13) Yükleme bittiğinde “PocketSword” uygulaması kendi kendine kapanacaktır. “PocketSword” ikonunu tıklayarak uygulamayı tekrar açın. Ekranın üst sağ koşesindeki “KJV” düğmesini tiklayın.

14) “TurHADI” seçeneğini tiklayın. Ekran boş gözükecektir. Ekranın üst tarafında “Gen 1:1” diye bir yazı göreceksiniz. Bunu tiklayın. Aşağı kaydırın ve “Matthew”den itibaren herhangi bir İncil kısmını seçebilirsiniz. Seçtikten sonra “Select Book” başlığının altında “Chapter” listesi çıkacaktır. Okumak istediğiniz bölümü seçin. Sonraki sayfada bir ayeti seçin. İyi okumalar!

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için

Önce Xiphos İndir: Windows için, başka bilgisayarlar için

Xiphos dosyasını Yükle ve Çalıştır> Dil olarak 'English' seç (şimdilik Türkçe yok) > Next (İleri) > I agree (Kabul ediyorum) > 'Install for all users' (Tüm kullanıcılar için kurunuz) işaretle > Next (İleri) > Install > Next > Finish (Bitir).

Sonra masaüstündeki Xiphos simgesini tıkla > OK > OK> Module sources/Choose (Kaynak birimleri >  Crosswire > Install > Türkçe > Biblical texts (Kutsal Kitap metinleri) > HADI